Najnowocześniejszy na świecie tomograf w Klinice Ortopedycznej we Wrocławiu
12 października 2007 r. w nowym budynku Akademickiego Szpitala Klinicznego im. Mikulicza-Radeckiego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu odbyła się inauguracja działalności Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
W nowym szpitalu zainstalowany został rewolucyjny system dający możliwość wykonywania badań w trakcie trwania operacji kręgosłupa przy jednoczesnym, nieutrudnionym dostępie do pacjenta. Wrocławski oddział ortopedyczno-traumatologiczny to jedyna na świecie placówka - poza USA - wyposażona w to nowoczesne urządzenie do diagnostyki śródoperacyjnej, jakim jest tomograf O-arm™.
Prezentacja systemu odbyła się podczas konferencji towarzyszącej jubileuszowi pięćdziesięciolecia pracy lekarskiej i naukowej prof. dr hab. Andrzeja Walla, twórcy wrocławskiej szkoły ortopedycznej i wieloletniego kierownika Kliniki. Jednym z elementów konferencji był pokaz procedury chirurgicznej przy użyciu treningowego modelu kręgosłupa, obrazujący wszystkie etapy pracy systemu O-arm™ tj.: wprowadzenie go na właściwe miejsce nad polem operacyjnym, wykonanie zdjęć oraz zintegrowanie ich z systemem nawigacji, monitoring wprowadzenia implantu do kręgosłupa i weryfikację procedury.
Prof. dr hab. Szymon Dragan, kierownik Klinki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Akademii Medycznej we Wrocławiu tak opowiada o nowym szpitalu: „Klinika otrzymała bardzo dobre wyposażenie i może zapewnić wspaniałe warunki dla chorych w dwu i trzyłóżkowych salach z łazienkami. Znakomicie wyposażone zostały też sale operacyjne. Jesteśmy jedną z nielicznych Klinik mających możliwość śródoperacyjnego wykonywania zdjęć tomograficznych i nawigowania zabiegów operacyjnych.”
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz