Ostatnia szansa na praktyki w przedsiębiorstwach społecznych
Już po raz ostatni Krakowska Inicjatywa na rzecz Gospodarki Społecznej COGITO zaprasza osoby zainteresowane ekonomią społeczną i tworzeniem firm społecznych na praktyki w przedsiębiorstwach społecznych.
5 listopada 2007 r. kolejna grupa osób rozpocznie cykl szkoleniowy z zakresu aktywizacji osób niepełnosprawnych, sposobów finansowania przedsięwzięć ekonomii społecznej, tworzenia biznes planu i strategii promocyjnych firm społecznych. Teoretyczne zajęcia zostaną uzupełnione praktycznymi ćwiczeniami w przedsiębiorstwach społecznych: praktykanci poznają pracę trenera, sposoby komunikacji i motywacji osób po kryzysach psychicznych, będą włączani w praktyczną działalność przedsiębiorstw społecznych (przede wszystkim tych powstałych w ramach projektu COGITO, czyli Przedsiębiorstwach Społecznego „OGNISKO” Sp. z o. o., Wypożyczalni Rowerów COGITO, Cateringu COGITO oraz Gospody „Jaskółeczka” Sp. z o.o.). Uzupełnieniem praktyk będą również wyjazdy studyjne do przedsiębiorstw społecznych, które powstały w innych regionach Polski (m.in. w Warszawie, Radomiu, Bałtowie)
We wcześniejszych edycjach praktyk uczestniczyli przede wszystkim przedstawiciele organizacji pozarządowych i fundacji, zainteresowani uruchomieniem tego typy przedsięwzięć w swoich miastach. Liczną grupę stanowili również studenci różnych kierunków, zainteresowani ekonomią społeczną i metodami integracji zawodowej osób niepełnosprawnych.
Projekt Krakowska Inicjatywa na rzecz Gospodarki Społecznej COGITO jest realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.
Więcej informacji o praktykach oraz formularz zgłoszeniowy do edycji listopadowej można znaleźć na stronie www.cogito-equal.org
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz