Konferencja "Od marginalizacji - ku integracji"
Jak działa opieka społeczna w województwie łódzkim? Czy pomoc rzeczywiście trafia do potrzebujących, czy może tylko do tych, którzy umieją się po nią zgłosić?
Nierzadko słychać, że „renta to pewny pieniądz”, lepiej mieć zasiłek, niż pracować. Z czasem można przyzwyczaić się do skromnego życia, a szukanie zatrudnienia przychodzi z coraz większym trudem. Czy rzeczywiście wsparcie, które te osoby uzyskują, jest odpowiednie?
Odpowiedzi na to pytanie postarają się udzielić organizatorzy Konferencji zatytułowanej "Od marginalizacji - ku integracji", która odbędzie się 27 września 2007 r. w Łodzi.
Konferencja ta jest podsumowaniem prowadzonego przez rok projektu „Twoja Szansa – Analiza efektywności form wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, dofinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.
W ramach projektu przeprowadzono cykl szkoleń dla pracowników socjalnych i dla osób zagrożonych bezrobociem, podczas których zbierano dane o najbardziej i najmniej efektywnych formach wsparcia, oraz o potrzebach klientów opieki społecznej i jej pracowników. Wyniki tych badań zostaną opublikowane podczas konferencji.
Konferencja odbędzie się w Łodzi, przy ul. Kopcińskiego 16/18 (Centrum Szkoleniowo - Konferencyjne UŁ), w godzinach 9.30 - 14.00 (przewidziane są przerwy).
Organizatorzy zapewniają dla każdego uczestnika publikację z wynikami badań, oraz folder podsumowujący projekt.
Udział w konferencji jest bezpłatny
Prelegenci:
- prof. UŁ dr hab. Jerzy Krzyszkowski
- prof. UMK dr hab. Krzysztof Piątek
- dr Arkadiusz Karwacki UMK
- dr Lucyna Prorok UŁ
- mgr Łukasz Kutyło UŁ,
a także przedstawiciele firmy ASM Centrum Badań i Analiz Rynku,
koordynującej projekt.
Bliższe informacje:
Anna Nowacka: tel. 024 355 77 64
Anna Stuchała: tel. 024 355 77 68
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz