Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lublin. Weź udział w spotkaniach o dostępności wydarzeń kulturalnych

20.04.2022
Autor: inf. pras.
grafika: kolorowe zębatki. Pod nimi podpis: Standardy dostępności kultury. Wspólna sprawa

Już od 23 kwietnia rusza cykl 10 spotkań, podczas których będą wypracowywane rozwiązania w temacie dostępności lubelskich wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnościami! Wydarzenia są realizowane w ramach projektu „Standardy Dostępności Kultury - Wspólna Sprawa” i są organizowane przez Stowarzyszenie Otwieracz wraz z Miastem Lublin.

- Na spotkania zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami, przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych, rad społecznych, urzędniczki i urzędników, pracowniczki i pracowników instytucji kultury oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem dostępności lubelskiej kultury. Zależy nam na tym, aby tworzenie lubelskich standardów dostępności kultury miało charakter partycypacyjny i opierało się na wzajemnym zrozumieniu. Chcemy też korzystać z wzorców wypracowanych w innych miastach, dlatego na spotkaniach pojawią się gościnnie osoby z Warszawy, Krakowa czy Gdyni – mówi Justyna Kazek, koordynatorka projektu.

Spotkania mają charakter otwarty, więc mogą brać w nich udział wszystkie osoby zainteresowane dostępnością kultury pod warunkiem, że wcześniej zgłoszą chęć udziału. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz. Można w nim zgłosić zagadnienia, które uczestnicy chcieliby poruszyć na spotkaniach. Propozycje tematów można również przesłać mailowo na adres: otwieracz.ngo@gmail.com.

Kiedy i gdzie?

Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. (sobota) w godz. 10:00-13:00 w Galerii Labirynt, ul. Popiełuszki 5, sala czarna.

Pozostałe terminy są do sprawdzenia na stronie Stowarzyszenia Otwieracz.

Efektem projektu będzie gotowy dokument zawierający opracowane standardy, który zostanie przekazany władzom miasta Lublin. Zakończenie projektu jest przewidziane na wrzesień 2022 r.

Projekt Standardy Dostępności Kultury — Wspólna Sprawa jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności — Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas