Zapraszamy! 26. Wielka Gala Integracji już dziś o godz. 18 on-line!
Zapraszamy na coroczne, wielkie święto osób z niepełnosprawnościami. Podczas uroczystości poznamy m.in. laureatów Medalu Przyjaciel Integracji i pierwszą stypendystkę Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży, a wydarzenie poprowadzi Tomasz Wolny. Transmisja na żywo z Nowego Teatru w Warszawie od godz. 18.00 na portalu Niepelnosprawni.pl i kanale Integracja.tv na YouTube.com.
- Wielka Gala Integracji to wydarzenie, które co roku gromadzi wszystkich, którym bliska jest idea budowy świata bez barier. To wielkie święto osób z niepełnosprawnościami, ich bliskich, opiekunów, osób, które je wspierają oraz decydują o polskiej polityce społecznej i życiu publicznym. To jest także pełne ciepła, serdeczności, wspólnej zabawy spotkanie przyjaciół. Nawet jeśli, z powodu sytuacji epidemicznej, dla bezpieczeństwa gości realizujemy je tylko w formule on-line – wyjaśnia Ewa Pawłowska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji – inicjatora i organizatora Gali.
Wielka Gala będzie transmitowana na portalu Niepelnosprawni.pl oraz kanale YouTube Integracji. Wydarzenie będzie w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Cała Gala będzie tłumaczona na Polski Język Migowy. Przygotowana została również odrębna transmisja z audiodeskrypcją.
Kultura dostępna dla wszystkich
To temat tegorocznej debaty eksperckiej, która zgodnie z wieloletnią tradycją odbędzie się podczas Wielkiej Gali Integracji.
- Dostępność wydarzeń i przedsięwzięć kulturalnych dla osób ze specjalnymi potrzebami komunikacyjnymi i organizacyjnymi to jeden z największych problemów naszego środowiska. A pandemia COVID-19 i związany z nią rozwój nowoczesnych technologii daje nam szansę rozwiązania tego problemu. Trudno o bardziej aktualny temat debaty eksperckiej – tłumaczy Ewa Pawłowska.
Nad rozwiązaniami umożliwiającymi jak najszerszy dostęp osób ze specjalnymi potrzebami i niepełnosprawnościami do kultury rozmawiać będą: Krzysztof Michałkiewicz – Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Anna Żórawska – Prezes Zarządu Fundacji Kultury Bez Barier, Roman Roczeń – artysta muzyk, założyciel Fundacji Zobaczyć Morze oraz Kamil Kowalski, Dyrektor Integracja LAB.
Nagrody dla najwybitniejszych
Podczas Gali zostaną wręczone Medale Przyjaciel Integracji. Od 1997 r. są przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności swojego przedsiębiorstwa.
W trakcie 26. Wielkiej Gali Integracji poznamy również pierwszą stypendystkę Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego – założyciela i wieloletniego prezesa Integracji. Zdaniem Kapituły Funduszu, z grona osób, które w tym roku ubiegały się o stypendium dla młodych, społecznych liderów z niepełnosprawnością, to właśnie Katarzyna Bartosiewicz, założycielka i prezeska Fundacji MiKa zasłużyła jako pierwsza na wsparcie finansowe i mentorskie Funduszu.
I jeszcze więcej kultury
Wielka Gala Integracji to również niezwykły, wirtualny wernisaż prac plastycznych, malarstwa, rzeźb, fotografii itp. artystów z niepełnosprawnościami z całej Polski.
- To już 4. edycja naszej kampanii promującej sztukę osób z niepełnosprawnościami. Prace zbieraliśmy przez cały rok, aby można je było podziwiać właśnie podczas Gali – mówi prezes Integracji.
Jak co roku, tak i tegoroczną Wielką Galę Integracji uświetnią muzyczne gwiazdy: Grzegorz Hyży - wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów, którego przeboje nie schodzą z radiowych playlist, wykonawca takich hitów jak: „Na chwilę”, „Wstaję”, „Pusty dom”, „Pod wiatr”, „O Pani!”, „Król nocy”, a także Daria Barszczyk (niewidoma wokalistka, nagrodzona przez Stowarzyszenie SAWP w konkursie Debiuty podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu) oraz Dorota Kaczmarek (wokalistka z niepełnosprawnością, uczestniczka ostatniej edycji „The Voice of Poland”). Wydarzenie poprowadzi dziennikarz i prezenter Tomasz Wolny.
Zapraszamy – dołącz do nas on-line!
Transmisja na portalu Niepelnosprawni.pl (wersja z tłumaczeniem PJM i wersja z audiodeskrypcją).
Transmisja z audiodeskrypcją na kanale YouTube.
Więcej informacji o gali na stronie wydarzenia na Facebooku.
Organizator
Honorowy Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy
Partner Instytucjonalny
Partnerzy
Partner technologiczny
Patronat medialny
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz