Bezprawne parkowanie w Szczecinie
W Szczecinie od 1 kwietnia 2003 kierowcy, którzy bezprawnie zajmują miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (tzw. koperty), za szybą samochodu znajdą ulotkę z napisem: "Zabrałeś moje miejsce, zabierz moją niepełnosprawność".
Bardzo wielu kierowców bezmyślnie parkuje na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, nie zastanawiając się, iż utrudnia to niepełnosprawnym dostęp do urzędów, instytucji oraz innych miejsc, w pobliżu których utworzono te specjalne miejsca parkingowe. Osoba niepełnosprawna, zazwyczaj z niepełnosprawnością ruchową (bo tylko w takich przypadkach wydawane są Karty Parkingowe - jedyne dokumenty uprawniające do parkowania na kopertach), musi szukać innego miejsca parkingowego, często oddalonego od punktu, do którego chciała się dostać.
W związku z taką sytuacją Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Szczecinie przy współpracy ze szczecińską Policją rozpoczęli tę akcję informacyjną, która ma uświadomić pełnosprawnym kierowcom, iż parkując na kopertach, nie tylko łamią prawo, ale też znacznie utrudniają funkcjonowanie osobom mającym problemy z poruszaniem się.
Funkcjonariusze drogówki będą dysponować ulotkami z dopiskiem "policja" i będą pozostawiać kierowcy parkującemu nieprawidłowo wezwanie do komisariatu. Ulotki będą rozkładać zarówno funkcjonariusze policji, pracownicy strefy płatnego parkowania oraz same osoby niepełnosprawne.
Akcja rozdawania ulotek w Szczecinie ma trwać cały rok.
Organizator akcji:
Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych - Wydział Spraw Społecznych
Urzędu Miejskiego w Szczecinie, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin
pok. 61 (prawe skrzydło), tel. 0*91 424 56 70, 424 56 76
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz