W Warszawie powstanie Centrum Obsługi Osób Niepełnosprawnych
Wedle zapewnień Urzędu Miasta st. Warszawy w stolicy do końca 2007 r. powstanie Centrum Obsługi Osób Niepełnosprawnych.
W Centrum docelowo mają znaleźć się instytucje takie, jak:
- Miejski Ośrodek Zatrudniania i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zajmujący się przyznawaniem dofinansowań m.in. na: turnusy rehabilitacyjne, zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny, likwidacje barier technicznych czy likwidacje barier architektonicznych. Obecnie Miejski Ośrodek Zatrudniania i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mieści się na ulicy Czerniakowskiej 44, w lokalu nieprzystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Miejski Zespól ds. Orzekania o Niepełnosprawności, zajmujący się orzekaniem do celów pozarentowych. Obecnie mieści się na ulicy Grzybowskiej 34.
- Miejski Punkt Informacji Turystycznej, nowopowstała agenda miasta, której celem będzie udzielanie informacji turystycznej o Warszawie, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów i instytucji dostępnych architektonicznie. Punkt informacji ma również podawać informacje turystyczne dla niepełnosprawnych warszawiaków planujących wyjazdy na terenie kraju.
Trwają także ustalenia, czy w Centrum Obsługi Osób Niepełnosprawnych znajdzie się np. punkt wydawania karty parkingowej czy karty N+.
Centrum położone ma być w pobliżu Placu Bankowego, w lokalu w pełni dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Plac Bankowy jest jednym z najlepiej skomunikowanych miejsc w Warszawie, jest też jednym z nielicznych miejsc w mieście gdzie osoby niepełnosprawne mogą poruszać się w pełni samodzielnie.
Powstanie Centrum powinno korzystnie wpłynąć na sytuacje osób niepełnosprawnych. Umieszczenie w jednym miejscu, różnych instytucji niosących pomoc osobom niepełnosprawnym było od dawna postulatem organizacji i środowisk osób niepełnosprawnych.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz