Zdobycie MRU
Z inicjatywy organizacji Odkrywamy Lubuskie, przedstawiciele Centrum Integracja w Zielonej Górze i stowarzyszeń osób niepełnosprawnych z województwa lubuskiego sprawdzili Międzyrzecki Rejon Umocnień pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Wycieczka rozpoczęła się wykładem poprowadzonym przez przewodnika w sali muzeum, po czym wszyscy przejechali najkrótszym ze szlaków. Jest to tzw. naziemna ścieżka dydaktyczna. Można tam zobaczyć m.in. „zęby smoka”, mały schron bojowy Tobruk, oraz naziemną część panzerwerka 717 ze słynnymi kopułami.
Była to rozgrzewka przed zasadniczą częścią wyprawy, która wiodła tzw. trasą długą. Prowadzi ona dawnymi torami kolejki wąskotorowej, i kończy się podziemnym dworcem.
Dzięki zaangażowaniu pracowników Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień
i organizatorów wycieczki, którzy starali się zabezpieczyć i
zlikwidować pojawiające się na trasie przeszkody, ocena dostępności
obiektu wypadła dobrze.
Międzyrzecki Rejon Umocnień możemy uznać za zdobyty.
Międzyrzecki Rejon Umocnień to potężny system poniemieckich fortyfikacji. Został wybudowany w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko–polskim, i stanowi element tzw. Ostwall – wału wschodniego.
Położony pomiędzy Odrą i Wartą rozciąga się na odcinku ok. 100 km. Obecnie MRU jest jednym z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie.
Więcej informacji:
www.bunkry.pl
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz