Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podróż z filmem na EFF "Integracja Ty i Ja"

30.07.2014
Źródło: inf. prasowa

„Film – podróż bez barier" to hasło 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, który rozpocznie się 5 września br. w Koszalinie. Organizatorzy wydarzenia, jak co roku, zabiorą widzów w podróż filmową: pokażą wspaniałe produkcje ze wszystkich stron świata, m.in. z Włoch, Francji, Holandii, Estonii, Norwegii, Finlandii, Iranu i Polski.

W konkursie filmowym o statuetkę Motyla 2014 oprócz fabuł i dokumentów powalczą też filmy amatorskie – zgłoszone przez osoby z niepełnosprawnością bądź zrealizowane z ich udziałem.

Filmową perełką festiwalu będzie specjalny pokaz kultowego „Cinema Paradiso” (reż. Giuseppe Tornatore) w wersji z audiodeskrypcją. Ponadto technika ta zostanie uwzględniona podczas wystawy „Wrocław na szczytach świata” Bogusława Ogrodnika, na której znajdą się materiały ze zbiorów Fundacji Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka.

Nie zabraknie również niezwykłych spotkań. - Na festiwal zaprosiliśmy podróżników, w tym niepełnosprawnych, którzy przemierzają najtrudniejsze górskie szlaki, nurkują, docierają do serca dżungli i ukrytych zakamarków naszego globu, by opowiedzieli nam o swoich niezwykłych wyprawach, przygodach i odkryciach. Będą to m.in. Angelika Chrapkiewicz-Gądek, Liliana Latus, Krzysztof Gardaś, Rafał Gręźlikowski, Paweł Kilijański, Kamila Kielar, Mirosław Pawłowski, Paweł Wida, Karolina Sypniewska – zachęcają organizatorzy. Podróżnicy wezmą udział w tzw. żywych lekcjach wychowawczych pod hasłem: „Przed siebie, bez barier”. Spotkania – z udziałem festiwalowej publiczności – odbędą się w ramach 15-lecia Radiowego Klubu Obieżyświata z Integracją.

Program festiwalu uwzględni także wystawy, koncerty, spotkania, warsztaty szermierki na wózkach i fotograficzne, spektakle, happeningi oraz wykłady filmowe. Wraz z Instytutem Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej zorganizowana zostanie ponadto konferencja naukowa „Film – podróż bez barier".

Zobaczymy pokłosie niezwykłej akcji Fundacji Fabryki UTU – wystawę zdjęć, które  powstały w czasie zeszłorocznego festiwalu Retroakcja-Kreacja, retrospektywę festiwalową autorstwa Wojtka Szweja. W programie także: happening pt. „Mały Książę” w wykonaniu podopiecznych Pałacu Młodzieży w Koszalinie, spektakl „Siewcy” Teatru Recepta z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich z Białogardu, koncert  Dariusza Buczka, laureata Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie i pierwszy z konkursowych filmów: „Salvo. Ocalony” (Salvo) (reż. Fabio Grassadonia, Antonio Piazza, Włochy/Francja).

Rozdanie nagród i finałowy koncert zespołu Na Górze odbędą się 6 września.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe (Koszalińska Biblioteka Publiczna, Plac Polonii 1), w tym seanse filmowe (kino Alternatywa), jest wolny.

Szczegóły: www.integracjatyija.pl .

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas