Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Decoupage i flamenco w Centrum im. Ludwika Braille’a

09.06.2014
Źródło: inf. prasowa

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza na pięciodniowe szkolenie w Białobrzegach, które odbywać się będzie w dniach od 29 czerwca do 4 lipca br. W ciągu tych kilku dni zorganizowane zostaną zajęcia grupowe podzielone na dwa moduły: decoupage i choreoterapię. Szkolenia przeznaczone są dla osób niewidomych i słabowidzących i organizowane w ramach projektu "Centrum im. Ludwika Braille’a".

W module pierwszym, poświęconym technice decoupage'u, uczestnicy dowiedzą się, jak w prosty i przyjemny sposób ozdabiać różne przedmioty. W programie: historia zdobienia metodą decoupage, poznanie technik i narzędzi wykorzystywanych w tej metodzie, decoupage na drewnie - wycinanie, przygotowywanie podłoża, klejenie, lakierowanie, postarzanie przedmiotu.

Szkolenie poprowadzą: Zofia Borucińska (pomysłodawczyni i założycielka pierwszej w Polsce galerii rękodzieła Las Rąk Laboratorium Rękodzieł, praktyk i teoretyk handmade, projektant, wykonawca i instruktor tworzenia biżuterii w różnych technikach, twórczyni autorskich projektów warsztatowych i artystycznych) oraz Lidia Kostrzyńska (instruktor rzemiosła artystycznego, szkoleniowiec uczący wielu technik rękodzielniczych, m.in. witrażu, biżuterii, filcowania, decoupage'u, fuzingu i wielu innych, założycielka "Szklanej Pracownii").

W module drugim uczestnicy zapoznają się z choreoterapią, tańcami w kręgu i stepem flamenco. Celem zajęć jest rozwinięcie świadomości ciała, zabawa poprzez ruch, poznanie technik stepu, a przede wszystkim relaks i odprężenie w kontakcie z muzyką. Prowadzącymi szkolenie będą Agata Teodorczyk (psycholog, psychoterapeutka tańcem i ruchem, współzałożycielka Centrum Terapii Ruchem i Tańcem w Warszawie, prowadzi grupową i indywidualną terapię tą metodą, a także warsztaty rozwoju osobistego i warsztaty ze świadomości ciała), Żaneta Ryszawa (psychoterapeutka tańcem i ruchem, absolwentka studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała oraz tańców w kręgu).

Uczestnictwo w dwóch modułach szkoleniowych jest obowiązkowe.

Ponadto w trakcie szkolenia będzie możliwość skorzystania z pogotowia komputerowego, czyli indywidualnych zajęć komputerowych, a także z zajęć z orientacji przestrzennej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. W ramach przedsięwzięcia Fundacja zapewnia nocleg, wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu oraz pomoc asystentów - zarówno w dotarciu na miejsce szkolenia, jak i podczas warsztatów.

W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku aktywności zawodowej, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z powodu dysfunkcji wzroku, zamieszkałe na terenie jednego z województw: mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego bądź świętokrzyskiego.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.firr.org.pl .

Projekt "Centrum im. Ludwika Braille'a" jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas