Zobacz filmy konkursowe i pozakonkursowe, prezentowane na EFF Integracja Ty i Ja
18. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” opublikował listę filmów dokumentalnych i amatorskich, które powalczą o statuetki Motyla 2021 oraz listę filmów pozakonkursowych. W galerii możesz zobaczyć kadry z ośmiu seansów pozakonkursowych.
Festiwal odbędzie się w dniach 7-11 września. Seanse wyświetlane będą w kinie Alternatywa w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Wstęp na projekcje jest wolny.
Lista filmów pozakonkursowych:
-
Amatorzy (Amateurs)
reż. Iwona Siekierzyńska, Polska 2020, 95 min.
Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr Krzyśka Biuro Rzeczy Osobistych wygrywa festiwal. Nagrodą ufundowaną przez zawodowy teatr jest zrealizowanie spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką Grek Zorba. Wspaniale byłoby wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki.
-
Jeszcze jest czas (Falling)
reż. Viggo Mortensen, Kanada, Wielka Brytania 2020, 112 min.
John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?
-
Każdy ma swoje lato (Everyone Has a Summer)
reż. Tomasz Jurkiewicz, Polska 2020, 77 min.
Zbuntowana Agata przyjeżdża do małego miasteczka gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego chory na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z
młodości. Mirek wykorzystuje chorobę dziadka, by zbliżyć się do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć nieoczekiwanie ujawnia pilnie strzeżoną przez matkę Mirka rodzinną tajemnicę.
-
Music
reż. Sia, USA 2021, 107 min.
Film o magii, którą można dostrzec, gdy ktoś, kto nie potrafi komunikować się za pomocą słów, spotyka ludzi, którzy potrafią słuchać sercem. Film rozpoczyna się w momencie, gdy żyjąca na własną rękę, z dala od rodziny, Kazu po śmierci babci, zostaje niespodziewanie jedynym opiekunem Music, swojej nastoletniej przyrodniej siostry, która nie mówi ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Music łączy w sobie ciepłą opowieść o sile miłości z musicalowymi elementami, które napędzają i wzmacniają historię, przedstawiając widzom barwne życie postaci.
-
Oto my (Here We Are)
reż. Nir Bergman, Izrael, Włochy 2020, 94 min.
Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w
specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania? W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.
-
Sound of Metal
reż. Darius Marder, USA 2019, 120 min.
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.
-
Supernova
reż. Harry Macqueen, Wielka Brytania 2020, 95 min.
Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie
chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.
-
Żegnajcie, głupcy (Bye Bye Morons)
reż. Albert Dupontel, Francja 2020, 88 min.
Kiedy 43-letnia Suze Trappet dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora, postanawia odszukać dziecko, które zmuszona była oddać, gdy miała 15 lat. Na swojej drodze spotyka wypalonego zawodowo 50-latka JB oraz niewidomego archiwistę i niepoprawnego optymistę pana Blina. Wspólnie rozpoczynają spektakularne, a zarazem nieprawdopodobne poszukiwania.
Filmy konkursowe
Filmy dokumentalne:
- Amazonki (The Amazons), reż. Magdalena Sienicka, Polska 2021, 14 min.
- Dom Pedra (Pedro’s Home), reż. Eneos Çarka, Portugalia 2020, 14 min.
- Droga życia (Path of Life), reż. Magdalena Raczkowska-Kazek, Polska 2020, 30 min.
- Gosia@Tomek, reż. Christine Jezior, Niemcy 2021, 90 min.
- Jeden dzień dłużej (One More Day), reż. Monika Meleń, Polska 2021, 50 min.
- Lustro Condo. Zobaczyć rękoma (Condo Mirror. See with your Hands), reż. Pavel Slavin, Rosja 2020, 18 min.
- Na krawędzi (On the Edge), reż. Rina Papish, Izrael 2020, 50 min.
- Neurochirurg (The Neurosurgeon), reż. Magdalena Zagała, Polska 2020, 88 min.
- Oko boga (Eye of God), reż. Igor Kawecki, Polska 2019, 17 min.
- Pewnego dnia (Someday), reż. Tonny Trimarsanto, Indonezja 2021, 30 min.
- Raj (Paradise), reż. Mateo Cabeza, Hiszpania 2020, 20 min.
- Synek (Sonny), reż. Paweł Chorzępa, Polska 2019, 40 min.
- Śpiewak copla (The Copla Singer), reż. Ezequiel Comesana, Hiszpania 2020, 9 min.
- Taniec miłości (Dance of Love), reż. Mohammad Farajzadeh, Iran 2020, 6 min.
Filmy amatorskie:
- Dziewczynka z zapałkami (The Little Match Girl), reż. Marcin Truszczyński, Polska 2019, 10 min.
- Marzenie (Dream), reż. Maciej Książko, Polska 2021, 6 min.
- Moje Pokemony są fajniejsze (My Cool Pokemon), reż. Joanna Majewska, Polska 2021, 4 min.
- Na ziemi pełnej cudów (In Wonderland), reż. Marlena Mandziuk, Polska 2021, 8 min.
- Orkiestra (Orchestra), reż. Dariusz Janiczak, Polska 2021, 5 min.
- Podróże małe i duże (The Little Big Journeys), reż. Katarzyna Kozerska-Sroka, Polska 2020, 10 min.
- Warsztatowy lans (Workshop Swag), reż. Urszula Terlecka, Mariusz Niewiarowski, Katarzyna Kołak, Polska 2020, 5 min.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz