„Zespół ojców – rozmowa na Dzień Ojca” dziś o 19.00
Centrum Sztuki Włączającej zaprasza w Dzień Ojca, 23 czerwca, na spotkanie online „Zespół ojców – rozmowa na Dzień Ojca” o godzinie 19.00.
„Z okazji Dnia Ojca chcemy spotkać się w towarzystwie ojców osób z zespołem Downa. Porozmawiamy o ich doświadczeniu ojcostwa, o wyzwaniach dotyczących rodzicielstwa, systemach edukacji i alternatywnych metodach wychowawczych i oczywiście o ich synach i relacji jaką ze sobą tworzą” – informują organizatorzy.
Rozmowę poprowadzi Jacek Hołub, dziennikarz, autor książek „Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci”, „Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera”.
Z kim i o czym
Rozmówcami Jacka Hołuba będą:
- Kobas Laksa – fotograf, scenarzysta, reżyser form filmowych, dokumentalnych, teledysków. Twórca i prowadzący warsztaty „Zerówka Zespołowa”, w którym nowi rodzice dzieci z zespołem Downa mogą zrozumieć podstawowe zagadnienia z dziedziny genetyki, fizjologii i możliwości dziecka z trisomią. Prywatnie tata Jonatana.
- Stanisław Krajewski – profesor zwyczajny na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Przed rokiem 1989 był aktywnym uczestnikiem odrodzenia życia żydowskiego w Polsce. Autor wielu książek i artykułów dotyczących logiki, filozofii matematyki, filozofii dialogu oraz judaizmu. Prywatnie tata Daniela Krajewskiego (aktora Teatru 21). Mieszka w Warszawie z żoną Moniką, ma dwóch synów i wnuka.
- Michał Choptiany – badacz specjalizujący się w historii intelektualnej okresu wczesnonowożytnego, pracownik Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie tata dwuletniego Maćka.
Program Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.
Komentarze
-
Od syna trudniej odejść?
23.06.2021, 12:1195% historii ojciw dzieci niepełnosprawnych, które znam, jak i te powyżej pokazują przykra prawdę, że płeć ma ogromne znaczenie. Właściwie znam tylko dwie takie historie: Anioła na Resorach i swoją własną. W pozostałych przypadkach to był przeważnie syn. Może warto byłoby zadać sobie pytanie o polska męskość, która niestety często jest toksyczna i brzydzi się choroby i niepełnosprawności..odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Spotkanie z redakcją i pisarką o 17.00 w Międzypokoleniowej
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
Dodaj komentarz