W Częstochowie ruszył projekt dla dzieci z autyzmem
Wydłużenie godzin pracy przedszkola dla dzieci z autyzmem oraz innymi zaburzeniami, a także wsparcie psychologiczne rodziców zakłada projekt "Tęczowe przedszkole", który ruszył w Częstochowie (Śląskie). W środę ogłoszono też nabór przedszkolaków.
Publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami w wieku od 2,5 do 6 lat funkcjonuje w Częstochowie od ponad pół roku. Pod jego opieką jest obecnie 12 dzieci.
Jak poinformowała w środę Renata Michalik-Patrzykont z referatu obsługi projektów europejskich Urzędu Miasta w Częstochowie, rosnące ze strony rodziców zainteresowanie przedszkolem spowodowało, że zdecydowano by od września zwiększyć liczbę miejsc dla przedszkolaków do 26.
Dodała, że w ramach projektu "Tęczowe przedszkole" zostaną też wydłużone godziny pracy placówki, która obecnie jest otwarta w godz. 8.00 do 13.00, a od września będzie czynna w godz. od 7.00 do 17.00.
Budżet projektu to ok. 1,2 mln zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, a 15 proc. to wkład miasta.
Dzieci oraz rodzice, którzy zostaną objęci tym projektem, będą mogli uczestniczyć w licznych zajęciach terapeutycznych i edukacyjnych. W planach znalazły się m.in. dogoterapia, muzykoterapia, terapia przez sztukę. Będą też spotkania z logopedami, rehabilitantami oraz psychologami. - Ponadto projekt przewiduje działania wspierające oraz integrujące dzieci i rodziny poprzez wspólne konsultacje z pedagogiem, psychologiem oraz pikniki integracyjne - poinformował Urząd Miasta.
Projekt będzie realizowany w latach 2014-2015.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz