Zmiana terminu 31. SANS „Marzenia”. Spotkamy się w czerwcu!
Pandemia wymusza zmianę terminu 31. Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku Marzenia. Termin czerwcowy daje szansę, że Spotkania Teatralne będą mogły odbyć się na żywo!
Organizatorzy 31. Międzynarodowego Przeglądu Teatralnego Osób z Niepełnosprawnościami SANS'2021 Marzenia stanęli przed koniecznościa przesunięcia terminu wydarzenia na czerwiec. Majowy termin Przeglądu został zablokowany ze względów epidemiologicznych.
Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku Marzenia odbędą się w dniach 17-20 czerwca 2021 roku w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Wydarzenie to jest finałem całorocznego cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, cyklu działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami.
- Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania – mówi Michał Stanowski, koordynator Nieprzetartego Szlaku.
16 teatrów
Do udziału w tegorocznych 31. SANS zgłosiło się 16 teatrów, w tym 4 z zagranicy. Teatry z zagranicy w tej „pandemicznej” edycji będą uczestniczyć poprzez streaming lub transmisję online nagranych spektakli. Teatry z Polski będą miały możliwość wystapić bezpośrednio na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie. W Spotkaniach Teatralnych wezmą udział także grupy towarzyszące – zarówno zespoły, jak i soliści.
- Podczas Przeglądu przerwy pomiędzy spektaklami wypełnione będą wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawą, konkursami. Wspólnie z wolontriuszami nawiązujemy bezpośredni kontakt z uczestnikami i razem z naszymi Artystami dbamy o dobry klimat i atmosferę Spotkań – mówi Karolina Czajka, Szef Animacji SANS.
Formuła hybrydowa
Nowością tegorocznej edycji Nieprzetartego Szlaku będzie formuła hybrydowa Spotkań. Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku przewidując ograniczenia i limity osób mogących brać udział w Przeglądzie planują także działania online. Z grupami oraz widzami, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym roku stacjonarnie orgnizatorzy planują łączyć się poprzez platformę Zoom. Transmisję ze studia festiwalowego prosto z Teatru Muzycznego w Lublinie oraz dyskusje będzie można śledzić na profilu Facebook Fundacji Nieprzetartego Szlaku.
Można już dołączyć do wydarzenia na Facebooku, aby pamiętać i być na bieżąco.
Dzięki tej nagłej zmianie terminu organizatorzy Przeglądu mają nadzieję, że 31. SANS Marzenia odbędzie się w czerwcu stacjonarnie w Lublinie.
- Termin: 17-20 czerwca;
- Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5, Lublin
- e-mail: nieprzetartyszlak@gmail.com
Imprezy towarzyszące
- Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „TEATR W OBIEKTYWIE” oraz wystawa fotograficzna;
- Wystawa Laureatów Konkursu na Znak Graficzny Międzynarodowego Cyklu Nieprzetartego Szlaku 2020/2021 „MARZENIA”;
- Wystawa Laureatów Konkursu Plastycznego Nieprzetartego Szlaku;
- Happening na ulicach Miasta Lublin.
- Wydarzenie na Facebooku
- Strona www
- Fanpage
Patronaty honorowe SANS: Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr hab. Piotr Gliński; Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski; Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin
Patronat medialny SANS: TVP3 Lublin, Radio Lublin, Akademickie Radio Centrum, Magazyn i portal Nasze Sprawy, niepelnosprawni.lublin.pl – biuletyn informacyjny osób niepełnosprawnych.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz