Opolski oddział Fundacji Aktywizacja wkrótce w nowej siedzibie
Opolski oddział Fundacji Aktywizacji 29 października oficjalnie zainauguruje działalność w nowej siedzibie. Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych przy ul. Ozimskiej 25 (II piętro) będzie nie tylko wspierać beneficjentów, ale również promować w Opolu pozytywne wzorce w zakresie dostępności architektonicznej.
Uroczyste otwarcie nowej siedziby Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych odbędzie się 29 października o godz. 12.00. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji publicznych i organizacji pozarządowych z terenu województwa opolskiego oraz osoby niepełnosprawne. Będzie to okazja do poznania oferty i doświadczeń Fundacji, a także zasad pełnego dostosowania architektonicznego przestrzeni użytkowej do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Biuro i sale szkoleniowe Centrum mogą być wzorem do naśladowania dla wielu instytucji w regionie. Jak wynika z analizy danych otrzymanych z Urzędu Statystycznego w Opolu, wiele budynków użyteczności publicznej w województwie jest niedostosowanych do potrzeb osób niepełnoprawnych i ma bariery architektoniczne.
W Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych zostaną oddane do dyspozycji beneficjentów dwie w pełni wyposażone pracownie komputerowe ze stałym dostępem do internetu, dwa pokoje doradcze przeznaczone na konsultacje z doradcami zawodowymi, prawnikiem i psychologiem oraz pokoje projektowe, gdzie skupiają się pozostałe działania pracownicze. Ważnym punktem Oddziału jest recepcja, w której każdy z beneficjentów będzie mógł uzyskać szczegółowe informacje na temat realizowanych aktualnie działań.
Siedziba jest zlokalizowana przy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta, co dodatkowo podnosi dostępność Centrum - przekonują przedstawiciele Fundacji.
Opolski oddział organizacji istnieje od września 2009 roku. W ciągu czterech lat działania objął wsparciem ponad 800 osób.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz