Mój świat, moja rzeczywistość
8 grudnia 2006 o godzinie 17.00 w Klubie Kultury Lokalnej „Sztukateria ” w Knurowie odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć, które powstały podczas projektu fotograficznego "Mój świat, moja rzeczywistość".
Ideą i głównym celem projektu jest ukazanie życia codziennego osób niepełnosprawnych intelektualnie ich własnymi oczyma. Swoje przeżycia oraz otaczający świat zilustrują wykonanymi przez siebie fotografiami. Bardzo często niepełnosprawni fotografowani są przez amatorów bądź profesjonalistów mających utarty sposób postrzegania tegoż środowiska. Obrazy niepełnosprawnych twórców wystawy zdecydowanie łamią te stereotypy!
Projekt rozpoczął się w czerwcu 2005 roku. Bierze w nim udział jedenastu niepełnosprawnych uczestników zajęć Ośrodka Matka Boża Uzdrowienie Chorych w Knurowie. Oprócz osób bezpośrednio zaangażowanych w pracę z osobami niepełnosprawnymi na terenie ośrodka w projekcie pomagają tzw. konsultanci artystyczni - osoby, które z racji swojego zawodu oraz osiągnięć w dziedzinie fotografii służą poradą i pomocą w wyborze wykonanych zdjęć oraz kierunku działań artystycznych zawartych w projekcie. Konsultantami artystycznymi są: Józef Wolny – szef działu foto w tygodniku „Gość Niedzielny”, członek z ZPAF, fotoreporter Panoramy, Katolik, Gazety Wyborczej, Superexpresu, Gościa Niedzielnego. Arkadiusz Gola – fotoreporter Dziennika Zachodniego, laureat wielu konkursów polskiej fotografii prasowej
Ważne dane :
- podczas dotychczasowej pracy powstało około 1000 zdjęć,
- w projekcie bierze 11 niepełnosprawnych uczestników ,
- podczas wystawy prezentowanych jest 52 zdjęcia ,
Pomysłodawcą oraz realizatorem projektu jest Krzysztof Gołuch,
który pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Ośrodka w Knurowie gdzie
jest realizowany projekt,
(0 698-639-203, 032/ 336-22-33, mail: krisgolu@poczta.onet.pl)
Kontakt do organizatorów:
Krzysztof Gołuch, e-mail: krisgolu@poczta.onet.pl
Marek Plura, Przewodniczący Rady Programowej Działu
Integracyjno- Biblioterapeutycznego Biblioteki
Śląskiej, tel. 0501 670 334
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz