Trwa nabór członków Polskiej Rady Języka Migowego
Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór kandydatów na członków Polskiej Rady Języka Migowego.
W skład Rady wchodzi m.in. dziewięciu przedstawicieli zainteresowanych środowisk, organizacji i stowarzyszeń znających polski język migowy, system językowo-migowy lub sposoby komunikowania się osób głuchoniewidomych lub osoby zajmujące się zawodowo tą problematyką.
Zadania Rady
Do zadań Rady należy:
- ustalanie rekomendacji w celu prawidłowego stosowania komunikacji migowej;
- upowszechnianie i promowanie wiedzy o języku migowym poprzez wspieranie inicjatyw promujących rozwiązania na rzecz osób uprawnionych i upowszechniających rozwiązania wspierające komunikowanie się;
- sporządzanie opinii o funkcjonowaniu przepisów ustawy, opiniowanie projektów dokumentów rządowych w zakresie dotyczącym funkcjonowania osób uprawnionych;
- wskazywanie propozycji rozwiązań wpływających na funkcjonowanie osób uprawnionych, w tym związanych ze stosowaniem polskiego języka migowego, systemu językowo-migowego, sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych.
Jak się zgłosić
„Zgłoszenia wraz z załącznikami adresowane do Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, należy przesłać do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w terminie 21 dni od dnia opublikowania ogłoszenia o naborze w Biuletynie Informacji Publicznej (decyduje data wpływu) – drogą elektroniczną za pomocą ESP, dostępną na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem: /4g447ytes7/skrytka lub na adres e-mail: sekretariat.bon@mrips.gov.pl bądź na adres siedziby Ministerstwa w Warszawie, ul. Nowogrodzka 1/3/5 z dopiskiem na kopercie „Zgłoszenie kandydata do PRJM 2021” – podaje Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych na swojej stronie internetowej.
Szczegółowe informacje o naborze na www.niepelnosprawni.gov.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz