Fundacja Mimo Wszystko zaprasza do współpracy
Dzięki przychylności Lasów Państwowych w Lubiatowie nad morzem w listopadzie 2005 r. Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko otrzymała w użytkowanie na 20 lat ponad 4 ha ziemi razem z zabudowaniami powojskowymi. W tym pięknym miejscu Fundacja chciałaby stworzyć szczególny, integracyjny ośrodek, w którym ludzie będą się nawzajem wspomagali w wychodzeniu z niepełnosprawności do normalnego życia. W rozmowach z fachowcami od rehabilitacji często słyszy się, że trudno jest pogodzić ze sobą wiele niepełnosprawności - każdy ośrodek specjalizuje się w swojej dziedzinie. Fundacja Mimo wszystko uważa jednak, że osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą się wspomagać.
Dlatego też Fundacja szuka kontaktu z osobami, które mogłyby z nią podzielić się swoim doświadczeniem - podpowiedzieć, co w ich życiu było najskuteczniejszym impulsem do wyjścia z izolacji.
Jak powiedziała Integracji Anna Dymna - nad Bałtykiem w Lubiatowie chcemy stworzyć całoroczny ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny. Ale nie będzie to kolejne sanatorium czy centrum rehabilitacyjne. Ma to być miejsce prawdziwej integracji, do którego może przyjechać np. cała rodzina z dziećmi sprawnymi i niepełnosprawnymi. Gdzie może się zaadaptować do nowej rzeczywistości człowiek, który nagle stracił nogi i nie wie, jak dalej żyć. Chcemy stworzyć miejsce, w którym człowiek o stabilnym stanie zdrowia na nowo uwierzy w siebie i gdzie dostanie „pozytywnego kopniaka" do życia. Szukamy pomocy i wskazówek - jak zorganizować miejsce, gdzie ludzie będą się uczyć przede wszystkim radości życia?
Fundacja Mimo Wszystko zaprasza do współpracy osoby chcące podzielić się swoimi doświadczeniami.
Kontakt: Małgorzata Nawrot,
80-435 Gdańsk, ul. Biała 11 A,
tel.: 058 520 46 70, 058 520 46 71,
e-mail: malgorzatanawrot@mimowszystko.org
www.mimowszystko.org
Źródło: Fundacja Mimo Wszystko
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz