"Nic o nas bez nas": szkolenia dla kobiet z niepełnosprawnością słuchu
Jesteś kobietą z niepełnosprawnością narządów: wzroku, słuchu lub ruchu? Chcesz spotkać kobiety z podobnym doświadczeniem, oderwać się od codzienności i zyskać przestrzeń do wymiany poglądów i doświadczeń, które pomogą w wypracowaniu potrzebnych zmian społecznych? Fundacja Autonomia i Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej zapraszają na bezpłatne szkolenia "Nic o nas bez nas".
Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Od kompleksowej diagnozy sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce do nowego modelu polityki społecznej wobec niepełnosprawności”, realizowanego przez Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej.
Część projektu, zatytułowana “Genderowy wymiar niepełnosprawności”, ma na celu poznanie doświadczeń, potrzeb i problemów kobiety z niepełnosprawnościami: ruchową, wzrokową i/lub słuchową oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących polityki społecznej wobec niepełnosprawności w Polsce. Przedsięwzięcie uwzględni warsztaty, wywiady oraz Teatr Forum.
Realizowane w ramach projektu szkolenia ”Nic o nas bez nas” pomogą uczestniczkom w budowaniu niezależności i uwzględnieniu ich postulatów i potrzeb w rozwiązywaniu problemów stojących na drodze do pełnego i równego uczestnictwa w życiu społecznym.
Kobiety, które wezmą udział w projekcie, zyskają czas i przestrzeń do wymiany poglądów i doświadczeń, odnajdą sposoby reagowania w sytuacjach nierównego traktowania i wspólnie wypracują postulaty zmian, koniecznych, aby sytuacja kobiet z niepełnosprawnościami w Polsce uległa poprawie.
Ponadto uczestniczki zdobędą informacje na temat organizacji kobiet z niepełnosprawnościami funkcjonujących w innych krajach oraz poznają dobre rozwiązania uwzględniające perspektywę kobiet z niepełnosprawnościami, wypracowane i stosowane za granicą.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia materiały szkoleniowe i wyżywienie podczas trwania zajęć. Ponadto wszystkie uczestniczki otrzymają zwrot kosztów dojazdu, a osobom spoza Krakowa zostanie zapewnione zakwaterowanie.
Budynki, w których odbędą się szkolenia, są dostosowane do potrzeb osób z danym rodzajem niepełnosprawności. Na zajęciach wykorzystywana będzie audiodeskrypcja. Istnieje także możliwość skorzystania z asystenta lub tłumacza języka migowego. Aby organizator mógł odpowiedzieć na indywidualne potrzeby uczestniczek, w formularzu zgłoszeniowym umieszczone zostały pytania szczegółowe.
Zajęcia odbędą się w Krakowie, ale będą organizowane w różnych salach, aby zapewnić dostępność miejsca dla wszystkich uczestniczek. Dokładny adres każdego ze szkoleń zostanie podany w późniejszym terminie, po otrzymaniu zgłoszenia.
Termin do wyboru
W szkoleniu mogą wziąć udział kobiety z niepełnosprawnością słuchu powyżej 18. roku życia mieszkające w województwie małopolskim. Istnieje możliwość wybrania jednego z dwóch terminów: 26-27 stycznia 2013 r. lub 2-3 lutego 2013 r.
Szkolenia poprowadzą: Małgorzata Dymowska i Małgorzata Czajkowska-Kisil.
Aby wziąć udział w rekrutacji do projektu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (.doc, 0,2 MB) i wysłać go pocztą elektroniczną na adres: zgloszenia@autonomia.org.pl lub podać swoje odpowiedzi telefonicznie: 603 954 361.
Zgłoszenia przyjmowane są do 7 stycznia br. Informację o zakwalifikowaniu do uczestnictwa w szkoleniu zostaną przesłane do 11 stycznia.
Projekt „Od kompleksowej diagnozy sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce do nowego modelu polityki społecznej wobec niepełnosprawności” finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie Fundacji Autonomia.
Komentarze
-
Potrzeba organizowania takich szkoleń
29.01.2021, 22:38Jestem niepełnosprawna. Byłam na tym szkoleniu. Było zorganizowane wzorcowo! Były tam osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Osoby niewidome z psami przewodnikami, chorzy z widocznym wizualnie kalectwem, z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu. Organizatorzy szkolenia zapewnili dodatkowo, dla osób przyjezdnych, nie znających miasta, opiekuna. Zapewniono obfite i przepyszne jedzenie, dostosowane do większości niepełnosprawnych. Była to kuchnia wegeterianska. Podane bardzo estetycznie, w wystarczających ilościach. Zakwaterowano nas w hotelu, z basenem. Szkolenie trwało 3 dni, podczas którego, można było napić się kawy, cherbaty.Byly również ciasteczka, owoce. Ponadto sympatyczni wykładowcy, miła atmosfera. Organizatorom szkolenia należy się pochwała za profesjonalizm, wkład pracy i bardzo poważne potraktowanie problemu, oraz empatię w stosunku do inwalidów. Zdali na piątkę z plusem. Wielkie dzięki.odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz