Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs LODOŁAMACZE 2006

02.12.2005

Podczas jubileuszu 10-lecia Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych została zainaugurowana pierwsza edycja konkursu Lodołamacze. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie pracodawców podchodzących do problemu zatrudniania osób niepełnosprawnych w sposób szczególnie dojrzały.

POPON chce wyróżnić nagrodą LODOŁAMACZY firmy, które decydując się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, a jednocześnie prowadząc przyjazną politykę personalną wobec nich, łamią bariery, walczą z niechęcią i chłodem społeczeństwa. Inicjatywa skierowana jest w szczególności do przedsiębiorców, którzy są świadomi tego, jak ważna dla osób niepełnosprawnych jest integracja z osobami pełnosprawnymi, jak ważne jest dla nich poczucie bycia potrzebnych i w końcu jak pomocna w ich rehabilitacji jest praca - coś, co dla niektórych w pełni sprawnych jest rzeczą jak najbardziej naturalną.

Konkurs podzielony został na dwa etapy: regionalny - wyłaniający laureatów poszczególnych rejonów kraju, oraz centralny - w którym finaliści zmierzą się w walce o laur LODOŁAMACZY 2006. Jest pierwszym i jednocześnie niezwykle istotnym wydarzeniem, które w założeniach POPON-u rozpocznie cykl działań mających na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz kreowanie wzorców postępowania wśród pracodawców.

- Zależy nam na tym, by wyróżnić te przedsiębiorstwa, które nie boją się zatrudniać osoby niepełnosprawne - mówi Jan Zając, prezes POPON-u. - Pragniemy, by dzięki naszemu konkursowi takie firmy i stojący za nimi ludzie zaistnieli w szerzej w świadomości zarówno gospodarczej, jak i świadomości środowiska, w którym funkcjonują. Pragniemy docenić wrażliwość ich szefów, menedżerow, ich właścicieli i prowadzoną przez nich działalność. W końcu to dzięki nim zatrudnianie osób niepełnosprawnych ma szansę stać się normą, swego rodzaju standardem, a nie ewenementem.

Trudnej funkcji ambasadora konkursu podjęła się znana aktorka, Edyta Jungowska. Jak sama twierdzi, nazwa konkursu doskonale oddaje jego ideę: to te firmy wskazują i torują drogę; to one przełamują lody niechęci, braku tolerancji i niezrozumienia; to na nie czeka nagroda LODOŁAMACZY.

Uroczysta Gala Finałowa planowana jest na trzeci tydzień marca, Światowy Tydzień Niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu i niezbędne formularze można uzyskać na stronie www.lodolamacze.info

********
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych jest największym związkiem pracodawców zrzeszającym przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Powstała 30 listopada 1995 roku i liczy obecnie ponad 600 członków, którzy zatrudniają łącznie około 65 000 pracowników (w tym ponad 35 000 osób niepełnosprawnych). Ma osiem oddziałów terenowych, którym zawdzięcza ogólnopolski zasięg.
Działania POPON-u na rzecz osób niepełnosprawnych to m.in. pośrednictwo pracy, Centra Pomocy i Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, Internetowa Giełda Pracy Osób Niepełnosprawnych, Portal Społeczności Osób Niepełnosprawnych oraz Internetowa Baza Pracodawców.
POPON reprezentuje interesy pracodawców osób niepełnosprawnych m.in. w: Komisji Trójstronnej, Krajowej Radzie Zatrudniania Osób Niepełnosprawnych (od 2005 roku prezes POPON-u pełni funkcję przewodniczącego), Radzie Nadzorczej PFRON, Krajowej Radzie Konsultacyjnej do spraw Osób Niepełnosprawnych oraz w Komitecie Monitorującym Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.
POPON jest aktywnym członkiem organizacji międzynarodowych: Workability International Europe, International Organisation of Employers, UNICE, CEEP oraz BIAC.

organizator: POPON
adres: ul.Prózna 12a, Warszawa
e-mail: warszawa@lodolamacze.info
www.lodolamacze.info

Autor: Paulina Maczuba, (opr. mb ngo.pl)
Źródło: POPON
 
Informacja pochodzi z portalu www.ngo.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas