Ośrodki informacji dla osób niepełnosprawnych
Celem programu jest dostarczenie osobom niepełnosprawnym oraz podmiotom prowadzącym działalność na ich rzecz, a także pracodawcom aktualnych i rzetelnych informacji niezbędnych osobom niepełnosprawnym do uzyskania właściwej pomocy i wsparcia, organizacjom do jego udzielania, a pracodawcom do zatrudniania osób niepełnosprawnych.
Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez utworzenie sieci profesjonalnie działających ośrodków informacji, uruchomienie bezpłatnej centralnej infolinii dla osób niepełnosprawnych, utworzenie infokiosków w Biurze i Oddziałach PFRON, przygotowanie kadry ośrodków do świadczenia usług oraz stworzenie centralnego systemu merytorycznego wsparcia dla działających i nowotworzonych ośrodków informacji.
Program realizowany jest w trzech modułach
Moduł A. Jego realizatorami są jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego lub ich jednostki organizacyjne. W ramach tego modułu tworzone będą ośrodki informacji przy jednostkach samorządu terytorialnego. Program obejmie maksymalnie 32 powiaty, po 2 w każdym województwie.
Moduł B. Jego realizatorami są ogólnopolskie organizacje pozarządowe. W ramach tego modułu tworzone będą ośrodki informacji przy organizacjach pozarządowych. Program obejmie 5 organizacji o zasięgu ogólnopolskim, z których każda może utworzyć nie więcej niż 3 ośrodki informacji.
Moduł C. Jego realizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego modułu wydawane będą materiały informacyjne, utworzone zostaną infokioski w Oddziałach i Biurze PFRON, infolinia dla osób niepełnosprawnych, obsługiwana przez call center, zorganizowane będą szkolenia zatrudnionych w ramach modułów A i B osób oraz przeprowadzona zostanie kampania medialna, informująca o powstaniu ośrodków informacji dla osób niepełnosprawnych.
Program realizowany jest do 31 grudnia 2007 r.
Więcej informacji na stronie www.pfron.org.pl
Opracowanie: redakcja
Źródło: PFRON
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz