Pytania o „Wsparcie w starcie”. Jak wysokie jest oprocentowanie pożyczki na utworzenie miejsca pracy?
Jak wysokie jest oprocentowanie pożyczki w programie „Wsparcie w starcie” na utworzenie miejsca pracy i jak je wyliczyć? Odpowiadamy.
Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”, finansowany jest przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, a realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Program wspiera m.in. opiekunów osób z niepełnosprawnością. We wcześniejszym materiale przedstawiliśmy w 10 krokach, jak starać się o pieniądze na własny biznes i stworzenie miejsca pracy.
Program daje możliwość uzyskania pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub utworzenie jednego lub nawet więcej nowych miejsc pracy. Można skorzystać także z obu możliwości. O co najczęściej pytają zainteresowane programem osoby? W kolejnych artykułach z cyklu dotyczącego programu będziemy odpowiadać na te wątpliwości.
Pytanie: Jak wysokie jest oprocentowanie pożyczki na utworzenie miejsca pracy i jak je wyliczyć?
Odpowiedź: Oprocentowanie pożyczki wyliczane jest według aktualnego poziomu stopy redyskonta weksli NBP oraz wyliczane w dniu podpisania umowy pożyczki.
Aktualną wartość stopy redyskonta weksli NBP można sprawdzić na stronie internetowej NBP. Wysokość oprocentowania jest także zawsze dostępna na stronie wsparciewstarcie.bgk.pl oraz u pośredników finansowych.
Oprocentowanie wynosi obecnie (grudzień 2020 r.) 0,03%, czyli 0,25 stopy redyskonta weksli NBP lub 0,01%, czyli 0,1 stopy redyskonta weksli NBP w zależności od rodzaju podejmowanej działalności gospodarczej.
0,01% w skali roku przysługuje żłobkom i klubom dziecięcych oraz podmiotom świadczącym usługi rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych w miejscu zamieszkania, natomiast 0,03% to stawka dla pozostałych uprawnionych do uzyskania pożyczki (podmioty prowadzące działalność, niepubliczne przedszkola i szkoły, osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, zamieszkujące lub mające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, producenci rolni).
Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Nowy system rezerwacji wizyt w urzędzie miasta
- Codziennie stajemy do walki: z miastenią twarzą w twarz
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
Dodaj komentarz