Sezon 2020 Ligi Avalon Extreme Racing zakończony
Zakończył się sezon Ligi Avalon Extreme Racing – pierwszej w Polsce ligi fanów motosportu zrzeszającej wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami. Od czerwca do listopada 2020 roku 10 zawodników wzięło udział w 9 startach w całej Polsce, w rundach Race Day oraz King of Poland Drag Race. Wyścigi odbyły się m.in. na torach Motopark Ułęż, Tor Jastrząb, Tor Poznań, Tor Modlin, Tor Piotrków Trybunalski oraz Tor Katowice.
W klasyfikacji generalnej Ligi Avalon Extreme Racing osiągnięciami wyróżniło się czterech kierowców z niepełnosprawnościami: pierwsze miejsce zajął Kamil Kosela, drugie Piotr Janik, trzecie Piotr Miazio, a czwarte, z różnicą tylko 25 sekund do pozycji medalowej – Grzegorz Ślęczka. Klasyfikacja generalna uwzględniała 3 najlepsze wyniki z Race Day i 1 najlepszy z King of Poland.
- Rywalizujemy na torach wyścigowych, na których ścigają się pełnosprawni zawodnicy, bo niepełnosprawność nie oznacza, że nie możemy być równie szybcy na torze. Pasja do motosportu powinna cieszyć każdego i pomagać w osiąganiu sukcesu. Tu nie ma znaczenia poziom sprawności, ważna jest determinacja – mówi Kamil Kosela, zwycięzca tegorocznej klasyfikacji.
Pierwsza taka liga
Liga Avalon Extreme Racing jest pierwszą w Polsce ligą fanów motosportu zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami, którzy biorą aktywny udział w zawodach i wydarzeniach motorsportowych na poziomie amatorskim lub profesjonalnym i chcą rozwijać swoją pasję. Jej organizatorem jest Fundacja Avalon – jedna z największych organizacji pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnościami.
Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne i wymaga jedynie zgłoszenia przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.avalonextreme.pl. Pomysłodawcą projektu jest Sebastian Luty – sportowiec, rajdowiec, ambasador Avalon Extreme i jednocześnie prezes zarządu Fundacji Avalon.
Partnerami Ligi Avalon Extreme Racing w sezonie 2020 byli organizatorzy Race Day Cup oraz King of Poland Drag Race Cup. Wsparcia sponsorskiego udzieliły firmy Moto-Leader, IAA Poland, MTuning.pl, Aquick.
***
Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin objętych projektem należą: rugby, racing, sitwake, workout, soaring, downhill, wspinaczka górska i biegi, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są: Sebastian Luty, Szymon Klimza, Sylwester Wilk, Jakub Królikowski, Sławomir Jędrzejko, Adam Czeladzki oraz cała drużyna Avalon Extreme Rugby. Avalon Extreme to projekt dla prawdziwych sportowców bez barier.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- „Wejdź Nowa” z własnym zakończeniem. Teatr Pinokio w Łodzi znów przełamuje bariery dostępu do kultury
- Dentezja – bezpłatna stomatologia bez barier dla osób z niepełnosprawnością w Warszawie
- Gospodynie turnieju minimalnie lepsze. Porażka Polek w meczu otwarcia MŚ
- Nowy system rezerwacji wizyt w urzędzie miasta
- Codziennie stajemy do walki: z miastenią twarzą w twarz
Dodaj komentarz