Świadczenie „Dobry Start” dla rodziców dzieci uczących się
„Dobry Start” to świadczenie w wysokości 300 złotych, które przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko. Jeszcze tylko do 30 listopada włącznie rodzice mogą składać wnioski o tego typu wsparcie.
Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko do 20 roku życia uczące się w szkole oraz na dziecko z niepełnosprawnością do 24 roku życia, uczące się w szkole.
Kto może złożyć wniosek?
Wniosek o świadczenie może złożyć rodzic lub opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (osoba, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).
Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Jak i gdzie złożyć wniosek?
Wniosek do 30 listopada można złożyć przez:
- portal informacyjno-usługowy Emp@tia
- lub przez bankowość elektroniczną
- lub portal PUE ZUS
- lub drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.
Wniosek można złożyć w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń).
Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
Wnioski i więcej informacji znajduje się na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Komentarze
-
Kryteria
18.11.2020, 08:53Bez kryteriów dochodowych? Nonsens.odpowiedz na komentarz
Dodaj komentarz