Staże dla niepełnosprawnych w Banku BISE
01.03.2005
Staże przeznaczone są dla osób z wykształceniem minimum średnim, posiadających podstawową wiedzę na temat produktów finansowych, potrafiących poprawnie posługiwać się językiem polskim oraz znających program MS Office i umiejących poruszać się w internecie. Znajomość języków obcych będzie dodatkowym atutem. Staże rozpoczynają się już 1 marca i potrwają do końca roku, z możliwością ich przedłużenia na lata następne. Osoby niepełnosprawne mogą je odbyć w warszawskiej siedzibie firmy, w Departamencie Sprzedaży.
To już druga tego typu inicjatywa realizowana przez Bank BISE i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Pierwsza edycja programu stażowego miała miejsce w roku 2004. Od maja do grudnia skorzystało z nich osiem osób szkolonych w Dziale Handlowym, Dziale Księgowości i Zespole Marketingu. Do zadań Stażysty należała m.in. współpraca przy aktualizacji i przebudowie intranetu, tworzeniu i aktualizacji baz danych klientów, monitorowaniu i analizie ofert banków konkurencyjnych, opracowywaniu materiałów konferencyjnych oraz ulotek reklamowych. Stopień niepełnosprawności stażystów był różny. Były wśród nich zarówno osoby na wózkach, chore na karłowatość, jaki i głuche, cierpiące na padaczkę czy niedowład górnych kończyn.
"Każdy z niepełnosprawnych kandydatów przechodził normalny cykl rekrutacyjny - pisał list motywacyjny i cv. Chcieliśmy bowiem traktować ich w sposób normalny, tak jak pozostałych stażystów" - mówi koordynator projektu Marzenna Kuć
Program staży wpisuje się w zainaugurowaną właśnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych ogólnopolską kampanię Zatrudnieniową "Sprawni w pracy". Jej celem jest zachęcenie pracodawców do zatrudniania niepełnosprawnych pracowników, a także namówienie samych niepełnosprawnych do prowadzenia aktywnego trybu życia i walki o prawo do realizacji zawodowej.
"Cieszę się, że kontynuujemy naszą współpracę z Bankiem BISE również w roku, w którym w szczególny sposób chcemy zwrócić uwagę na konieczność aktywizacji zawodowej środowiska osób niepełnosprawnych. Uważamy bowiem, że jest to niezwykle istotna kwestia, nie tylko z punktu widzenia społecznego, ale również gospodarczego. Im więcej osób niepełnosprawnych będzie aktywnych zawodowo, tym mniejsze obciążenie będą stanowić dla budżetu państwa. Trzeba im tylko dać szansę." - powiedział Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
CV wraz z listem motywacyjnym osoby niepełnosprawne mogą przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@bise.pl lub pod numer faksu 0*22 860 11 03.
Źródło: inf. włas.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
- Trzecia edycja kalendarza „Portret bez barier" 2025 – Równość, integracja i przełamywanie granic w świecie mody
Dodaj komentarz