Kielce: Wyłudzili ponad 400 tys. z PFRON na fikcyjną firmę
Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy wyłudzili z PFRON ponad 404 tys. zł. Założyli oni fikcyjną firmę, w której rzekomo mieli zatrudniać osoby z niepełnosprawnością.
Prokuratura w Kielcach postawiła zatrzymanym mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego zarzut wyłudzenia pieniędzy oraz usiłowanie wyłudzenia dodatkowych 133 tys. zł. z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte dzięki informacjom PFRON, który nadal współpracuje i będzie współpracował z organami ścigania do czasu zakończenia prowadzonego śledztwa. Zatrzymanym osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności – informuje w oficjalnym komunikacie biuro prasowe PFRON.
Mężczyźni zostali zatrzymani w momencie usiłowania złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie do zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników. Nielegalny proceder uprawiali oni od kwietnia 2011 r.
Komentarze
-
Gdzie kontrole?
09.04.2019, 12:08Tyle lat nikt nie zorientował się, że to oszuści? Tak właśnie działa system kontroli firm zatrudniających osoby niepełnosprawne. Nie ma go w ogóle! Nie wiedzą , że nie ma pracowników, a co dopiero oczekiwać, że sprawdzą warunki pracy takich osób! Dlaczego nikt tym się nie zajmie w końcu? Ilu takich Dubienieckich jeszcze PFRON wykarmi zanim ktoś zacznie tam myśleć i działać??odpowiedz na komentarz -
Jak to było możliwe?? Osoba z niepełnosprawnością, starając się o środki z PFRON jest sprawdzana i weryfikowana do granic absurdu. Często nie przechodzi pozytywnie procesu weryfikacji lub w najlepszym razie otrzymuje znacznie zmniejszone środki od tych o które wnioskowała. PFRON jak widać bardziej ufa Firmom niż osobom indywidualnym. Efekty widzimy. Może najwyższa pora to zmienić??odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz