Przedłużenie ważności karty parkingowej na kolejny okres
Na jakim druku trzeba złożyć wniosek o przedłużenie ważności karty parkingowej? Co trzeba dołączyć do wniosku, jeśli córka jest głęboko niepełnosprawna, co wynika z orzeczenia? Mam notarialne pełnomocnictwo do reprezentowania córki.
Szanowny Panie,
jeżeli wygasło orzeczenie, na podstawie którego wydana została karta parkingowa, należy złożyć wniosek o wydanie orzeczenia wraz z dokumentacją medyczną. Jeśli zaś orzeczenie córki jest nadal ważne, natomiast utraciła ważność dotychczasowa karta parkingowa, należy złożyć o nią wniosek. Wnioski można uzyskać bezpośrednio w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ośrodku pomocy społecznej, a najbezpieczniej i najszybciej - ze strony internetowej.
Zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności ze względu na zagrożenie epidemiologiczne prowadzą bezpośrednią obsługę wnioskodawców w ograniczonym zakresie. W Warszawie i województwie mazowieckim, na podstawie polecenia Wojewody Mazowieckiego możliwe jest wysłanie własnoręcznie podpisanego wniosku o wydanie karty parkingowej pocztą. Tym samym wyłączony został obowiązek własnoręcznego podpisania wniosku o wydanie karty parkingowej w siedzibie zespołu. Możliwe jest także wysłanie karty parkingowej listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, pod warunkiem, że wystąpiono o to z pisemną prośbą.
Dokumenty potrzebne do uzyskania karty parkingowej:
- wypełniony i podpisany wniosek o wydanie karty parkingowej;
- kopia orzeczenia o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności lub wskazaniach do ulg i uprawnień, które uprawnia do ubiegania się o wydanie karty parkingowej;
- aktualna fotografia (1 szt.) o wymiarach 35 mm x 45 mm;
- dowód wpłaty 21 zł tytułem „opłata za wydanie karty parkingowej:
- własnoręcznie napisana i podpisana prośba o przesłanie karty parkingowej pocztą na wskazany adres.
Z poważaniem,
Anita Siemaszko, prawnik