Poland Business Run 2020: 19 tys. uczestników i szansa na realną pomoc
Zakończyły się zapisy na charytatywną sztafetę Poland Business Run 2020. 6 września ponad 19 tys. uczestników pobiegnie po protezy i rehabilitację dla osób po amputacjach i ze schorzeniami narządów ruchu. A już dziś beneficjentów biegu można wesprzeć, biorąc udział w akcji „Pomagam Bardziej”.
Choć w tym roku organizatorzy musieli dostosować się do panujących warunków i zakazu organizacji imprez masowych, frekwencja uczestników pozytywnie ich zaskoczyła. W nowej formule, polegającej na pokonaniu dystansu w dowolnym miejscu z aplikacją, weźmie udział kilkanaście tysięcy osób. To jak do tej pory rekord, jeśli chodzi o biegi wirtualne w Polsce.
- Dystans Poland Business Run 2020, czyli 4 km, wyjątkowo można pokonać w dowolnym miejscu, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nie narzucamy trasy, może to być własny ogród, leśna ścieżka lub dobrze znana miejska pętla. Firmy po raz pierwszy mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z innych krajów i już wiemy, że 6 września razem z Polską pobiegnie m.in. Słowacja, Holandia, Indie, Anglia czy USA – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.
Realne wsparcie
Uczestnicy charytatywnej sztafety jak co roku pomogą osobom po amputacjach i ze schorzeniami narządów ruchu. Jednym z beneficjentów Poland Business Run 2020 jest Waldemar Konieczny, 30-latek z Wielkopolski, któremu po 15 latach walki z niewydolnością żylną kończyn dolnych, amputowano najpierw jedną, a potem drugą nogę. Jego aktualnym celem jest zakup drugiej protezy nogi, a marzeniem uprawianie sportu.
- Do Fundacji wnioskowałem o pomoc w zakupie protezy nogi. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu będę mógł wrócić do sprawności, wędkować i spróbować sił w różnych dyscyplinach sportowych. Wszystkim uczestnikom biegu już teraz chciałbym podziękować za to, co robicie, bo nieczęsto spotyka się osoby chcące bezinteresownie pomóc innym ludziom. Jesteście wielcy! – mówi Waldemar Konieczny.
Pomagam Bardziej
Waldemara i innych beneficjentów Poland Business Run mogą wesprzeć również osoby, które nie biorą udziału w tegorocznej sztafecie. Wraz z początkiem czerwca ruszyła akcja „Pomagam Bardziej”, w ramach której można wpłacać datki poprzez drużyny zarejestrowane na bieg za pomocą strony internetowej: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams.
Rok temu udało się w ten sposób zebrać ponad 100 tys. złotych i pomóc kilkunastu osobom po amputacji. Najwięcej środków na rzecz potrzebujących zgromadziła wówczas krakowska firma Leach & Lang Property Consultants, stawiając na wygraną nie w samym biegu, lecz w klasyfikacji charytatywnej.
- Pomimo przyzwoitej formy i zaangażowania, nasze drużyny biegaczy nie mają dużych szans na wygraną w konkurencji na najlepszy czas… dlatego postanowiliśmy włożyć jak najwięcej energii w zbieranie środków dla tych, którym pomogą one pokonać własne ograniczenia. Robimy to również dlatego, że naszym zdaniem takie działania są nawet ważniejsze niż wygrywanie w biegu na czas, oraz wierzymy, że dobro wraca – komentuje Tom Leach, dyrektor Leach & Lang Property Consultants.
Tegoroczna rywalizacja dopiero się rozpoczęła i każdy ma szansę na miano liderów klasyfikacji charytatywnej i tradycyjne już Żółte Koszulki Lidera, na które pomysł zaczerpnięto z wyścigu Tour de France.
Do tej pory projekty koszulek w akcji “Pomagam Bardziej” przygotowywali polscy projektanci, m.in. Łukasz Jemioł, Dawid Woliński czy Robert Kupisz. Tym razem specjalnie dla Fundacji Poland Business Run zaprojektowała je łódzka firma Pan Tu Nie Stał, inspirująca się kulturą i modą polskich lat 70. i 80.
Więcej informacji na www.polandbusinessrun.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- „Wejdź Nowa” z własnym zakończeniem. Teatr Pinokio w Łodzi znów przełamuje bariery dostępu do kultury
- Dentezja – bezpłatna stomatologia bez barier dla osób z niepełnosprawnością w Warszawie
- Gospodynie turnieju minimalnie lepsze. Porażka Polek w meczu otwarcia MŚ
- Nowy system rezerwacji wizyt w urzędzie miasta
- Codziennie stajemy do walki: z miastenią twarzą w twarz
Dodaj komentarz