Będzie można rozliczać się ryczałtem - Rada Ministrów przyjęła nowelizację rozporządzenia
Na posiedzeniu 12 października 2004 r. Rada Ministrów przyjęła nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy przedsiębiorcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne.
Przedsiębiorcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dofinansowanie z PFRON. Jednak po wejściu w życie rozporządzenia z 18 maja 2004 r. (Dz.U.04.114.1194) zmienione zostały zasady udzielania owych dofinansowań, co było przyczyną licznych protestów ze strony środowiska pracodawców. Jednym z powodów tych protestów było uzależnienie uzyskania dofinansowania od wykazania przez pracodawcę podwyższonych kosztów związanych z zatrudnianiem osoby niepełnosprawnej, co w wielu wypadkach było bardzo trudne technicznie i metodologicznie.
Przyjęta przez Radę Ministrów nowelizacja wprowadziła możliwość rozliczania z PFRON-em podwyższonych kosztów ryczałtowo. Będzie ono nieco mniej korzystne od rozliczania kosztowego. Pracodawcy muszą do połowy grudnia 2004 r. podjąć decyzję, w jaki sposób chcą się rozliczać. Rozliczenie obejmie okres od 1 maja do końca grudnia 2004 r., a pracodawcy będą musieli rozliczyć się z pobranych zaliczek do 15 lutego 2005 r. Natomiast do końca października pracodawcy będą musieli podjąć decyzję, w jaki sposób chcą rozliczać się w przyszłym roku.
Źródło: rzeczpospolita.pl
Nowelizacja rozporządzenia rozszerza także katalog podwyższonych kosztów dla pracodawców, którzy zdecydują się rozliczać kosztowo.
Pracodawcy osób niepełnosprawnych biją na alarm
Opracowanie: Dorota Landsberger
Źródło: Rzeczpospolita, 13 października 2004 r.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz